Svátek má: Igor

Komentáře

Dnes ČSA, zítra Budvar

Nečasovou vládou schválený prodej 44 % akcií společnosti ČSA zahraničnímu investorovi za částku 68 milionů korun považuji za smutnou kapitolu bohatého příběhu Českých aerolinií.


Minoritní část ČSA je prodávána za babku. Celý tento smutný příběh se ovšem uzavírá až poté, kdy se celá plejáda českých pravicových politiků zasloužila o rozebrání českého leteckého dopravce na prvočlánky, takže 44 % akcií ČSA nemá větší hodnotu nežli necelých sedmdesát milionů korun.
 
Za ministrování Miroslava Kalouska v posledních šesti letech prošly ČSA významnou redukční dietou, kdy z této společnosti zbyla prakticky pouze slupka. V dozorčí radě společnosti se od roku 2007, kdy došlo k masivnímu rozchvacování majetku ČSA, přiživila řada politiků z pravé části politického spektra. V ČSA tak vlastně nezbývalo na prodej nic jiného, než „goodwill“ a kvalifikovaní lidé.
 
Česká pravice už nemá co privatizovat, a tak rozprodává i naše národní bohatství v podobě devadesát let staré značky ČSA. Teď už jen čekám, kdy přijde na řadu Budějovický Budvar.
 

Jiří Paroubek
 

Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
31%
Ne
transparent.gif transparent.gif
69%