Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Džungle na okraji Olomouce. Přerostlou trávu občané kritizují

Džungle na okraji Olomouce. Přerostlou trávu občané kritizují

Začátkem tohoto týdne už měla být na všech zelených plochách ve městě, které obhospodařují Technické služby města Olomouce, poprvé posekaná tráva a mělo se začít s druhou sečí.

Ilustrační foto
15. června 2021 - 08:00

Zatímco na některých místech je vše v pořádku, zejména v okrajových částech města jsou trávníky přerostlé a sekačky se k nim v této sezóně ještě nedostaly. Zhruba polovinu ploch má totiž sekat externí firma najatá technickými službami, která ale neplní termíny ani kvalitu práce, a to ani přes neustálé upozorňování na porušování povinností vyplývajících z uzavřené smlouvy s TSMO.

„V posledních dvou týdnech nás občané atakují stížnostmi na neposečené trávníky, zvláště v okrajových částech města, jako je Holice, Nový Svět, Nemilany, Radíkov nebo Droždín. Při pohledu na džungli, která v některých místech místo travnatých ploch vznikla, se není čemu divit. Musím se jednoznačně postavit na stranu občanů, kteří město kvůli vysoké a neposečené trávě kritizují,“ říká primátor města Olomouce Mirek Žbánek s tím, že okamžitě žádal vysvětlení od vedení Technických služeb města Olomouce, které mají na základě smlouvy s městem o travnaté plochy pečovat.


Technické služby města Olomouce se starají zhruba o polovinu travnatých ploch ve městě. Na těchto místech jsou termíny i rozsah a kvalita práce dané smlouvou s městem Olomouc dodrženy.

Nad Humpolcem se vypíná hrad Orlík

Z kapacitních důvodů si však Technické služby města Olomouce prostřednictvím řádného výběrového řízení každoročně najímají externí firmu, která má provádět seče ve zbývajících lokalitách. Pro letošní rok zakázku vyhrála nová firma, která však své závazky vyplývající ze smlouvy neplní.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)