Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Kraj investuje do obměny dalších 125 lůžek

Kraj investuje do obměny dalších 125 lůžek

Krajští radní schválili na svém jednání uvolnění pěti milionů korun pro své příspěvkové organizace ve zdravotnictví na další obměnu lůžek.

Ilustrační foto
23. září 2021 - 11:30

Lůžek by mělo být pořízeno minimálně 125. Nejvíce z nich by mělo přijít do LDN Rybitví a Albertina Žamberk. Nová lůžka pořídí také Odborný léčebný ústav v Jevíčku a Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí.

„Obměna lůžek v nemocnicích následné péče a rehabilitačních ústavech je naší dlouhodobou prioritou tak, abychom kromě investic do jednotlivých oddělení a pavilonů postupně zlepšovali i bezprostřední komfort pacientů, kteří na lůžku tráví vzhledem ke svému zdravotnímu stavu velké množství času,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

„Celkem bude podpořeno pořízení minimálně 125 nových lůžek s tím, že našim organizacím poskytneme příspěvek v souhrnné částce pěti milionů korun. Nejvíce lůžek pořídí LDN Rybitví, a to přibližně 50, dále pak Albertinum Žamberk, a to 36. Do Jevíčka půjde 18 lůžek a do Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí deset nových lůžek,“ vyjmenovala náměstkyně Matoušková.Ve spolupráci se svými organizacemi připravuje kraj využití i pro vyřazená lůžka. „V rámci naší poslední návštěvy Zakarpatské oblasti jsme hovořili mimo jiné o potřebě polohovacích lůžek nejen v nemocnicích, ale i různých stacionářích či domovech pro seniory. Proto chceme vytipovat lůžka, která by mohla v našem partnerském regionu sloužit, a to jak lůžka manuálně polohovatelná, tak ta modernější, elektronicky polohovatelná,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že první část pomoci by mohla na Zakarpatí putovat ještě letos na podzim.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)