Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Policie: Starší hlídal, mladší, štíhlejší, kradl

Policie: Starší hlídal, mladší, štíhlejší, kradl

V minulých dnech komisař zahájil trestní stíhání proti dvěma mužům (29 a 34 let) z Havířovska a obvinil je ze spáchání přečinu krádeže. Starší má rozšířené obvinění o přečin porušování domovní svobody.

Ilustrační foto
13. června 2021 - 12:00

Kriminalisté mužům prokázali několik vloupání a krádeží. Starší ze dvojice se měl v lednu letošního roku násilně dostat do sklepního boxu, ze kterého odcizil různé věci v hodnotě bezmála 9 tisíc korun.

O tři měsíce později se na vloupání měli podílet oba dva. Po vzájemné domluvě starší hlídal, mladší se protáhl přes sklepní okénko do dílny v domě na ulici E. Destinové v Havířově. S komplicem z místa odnesli především nářadí, které měli v úmyslu zpeněžit. Majiteli krádeží způsobili škodu nejméně ve výši 55 tisíc korun.

O několik dní později scénář byl stejný. V Havířově na ulici Pavlovové starší důvodně podezřelý (34) hlídal, mladší (29) měl zničit dva zabezpečovací lankové zámky. Z místa odvezli tříkolové pánské kolo v hodnotě 14 tisíc korun.


V mezičase 29letý obviněný zajel do jedné obce na kraji Ostravy. Tam z rozestavěného rodinného domu s sebou měl vzít různé osvětlení, ovládače, zásuvky, kryty zásuvek, rámečky, trafa, přepínače a další podobné věci. Majiteli krádeží způsobil škodu, která je vyčíslena na bezmála 150 tisíc korun.

Na poslední akci se měl vydat 34letý muž společně s komplicem do stejné ostravské obce. Jejich cílem se staly boxy, do kterých se doručují zásilky zákazníků e-shopů. Výsledkem je celkem deset vypáčených boxů, ze kterých nebylo nic odcizeno, nicméně poškozením dvířek společnosti byla způsobená škoda ve výši 8 tisíc korun.

V současné době oba obvinění muži jsou ve vazební věznici. Trestní minulost 34letého obviněného čítá celkem 8 záznamů v rejstříku, u mladšího jsou to 2 záznamy.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)