Svátek má: Stanislav

Regiony

Velikost textu:

Silniční kontrola! Řidič chtěl autohlídce utéci, nepovedlo se

Silniční kontrola! Řidič chtěl autohlídce utéci, nepovedlo se

Službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Příboru stavěla a kontrolovala v obci Sedlnice řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Nissan Micra.

Ilustrační foto
21. dubna 2021 - 12:00
Za volantem seděl 29letý muž z Novojičínska. Při prováděné lustraci v dostupných evidencích na místě silniční kontroly se tento muž náhle pokusil o útěk.

Marná snaha, v útěku mu bylo zabráněno zakročujícími policisty za použití hmatů a chvatů sebeobrany a nasazení služebních pout. Poté byl převezen do budovy příborských policistů k dalším procesním úkonům.

Vzhledem k tomu, že bylo prokázáno, že v této chvíli má 29letý muž vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, je již nyní důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.


Při služebním zákroku proti zadržené osobě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Zákonnou výzvu ze strany policistů k orientační dechové zkoušce podezřelý muž bezdůvodně odmítl a rovněž se bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči).

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany příborských policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)