Svátek má: Stanislav

Zprávy

Velikost textu:

Blaha: Kauza Vrbětice: Zdravý rozum, přátelé. Nic víc netřeba

Blaha: Kauza Vrbětice: Zdravý rozum, přátelé. Nic víc netřeba

Pokud má někdo pocit, že když chce projevit solidaritu s Českem, tak musí kopat do Ruska, tak mám pro něj studenou sprchu: Větší hloupost asi neexistuje, píše na facebooku Ĺuboš Blaha.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
20. dubna 2021 - 06:20

Od rána mi píší čeští kamarádi, kteří jsou zděšeni z americké propagandy o Vtběticích. Chtějí mít s Ruskem dobré vztahy a odmítají být záminkou pro agresi USA či NATO.

Český národ nestojí proti Rusku, jen čeští Rusofobové, liberální média a americké zpravodajské služby - a to je sakramentský rozdíl. Slované drží spolu a nenechají se rozeštvávat západními tajnými službami.

Mě osobně by zajímalo, jestli americká velvyslankyně už v pátek, kdy rozdávala pokyny premiérovi Hegerovi, požadovala i jeho bezpodmínečnou kapitulaci před zdravým rozumem v případě Vrbětic. Podle Hegerovy submisivní reakce to vypadá, že ano.

Zjevně šlo o dlouhodobě připravovanou propagandistickou kampaň, nakonec, vytvořit ze 7 let staré kauzy, kterou už v roce 2014 sami Češi uzavřeli jako nešťastnou náhodu, ehm, vytvořit z tohoto ulítlého příběhu záminku pro eskalaci s Ruskem, to chtělo čas na přípravu. Vše muselo být tip-top.

Posloužili i američtí panáčci na Slovensku, všichni ti uvřískaní Naďová, Korčok a Valaská. A první v šiku stojí samozřejmě jejich prezidentka Susan, pardon, Zuzana Čaputová - ta nikdy nevynechá příležitost kopnout si do Ruska. Škoda, že pro Slováky nikdy nepohne ani prstem, zato všechna přání americké ambasády plní do puntíku.

Ve skutečnosti neexistuje žádný důkaz, že by měli Rusové něco společného s výbuchem ve Vrběticích, ruská strana to celé popírá a zcela jasně ukazuje, že jde o americkou propagandu.Liberální média zuří, že kromě bratislavské kavárny té jejich groteskní konspirační teorii o dvou ruských všudybylech, které již brzy obviní i ze zabití římského císaře Césara, nikdo na Slovensku nevěří.

V Deníku N už pláčou, že Ľuboš Blaha vysvětluje Vrbětice podle ruské šablony. Škoda jen, že jim zcela ušlo, že oni kompletně přebírají šablonu americkou. Dobrý Západ, špatný Putin, vypnout mozky a ať žije liberalismus. Obehraná písnička.

Já jen, že žijeme v době, kdy Biden vykřikuje o Putinovi, že je zabiják, posílá armády k ruským hranicím a rozdmýchává konflikt na Donbasu - promiňte, ale v tomto kontextu dává ruská interpretace perfektní smysl. A ta americká - žádný.

Pro Slovensko je zajímavé jedině to, že v zbrojovce byznysu, který se odehrával ve Vrběticích, byl namočen i syn ex-prezidenta Andreje Kiska. Ještě jednou - Kiskovci namočení ve vojenských kšeftech!

A toto je pořádná rána, protože v kauze se zmiňují nějací bulharští obchodníci se zbraněmi a špinavé obchody pro ukrajinské banderovce či syrské džihádisty. Myslím, že toto by mělo zajímat slovenské média, ne protiruské konspirační teorie.


Výsledkem celé této účelové protiruské kampaně pro Česko bude toto: zbytečně to zruinuje jejich vztahy s Ruskem, na což doplatí především Češi.

Zparalyzuje to jejich diplomatickou misi v Moskvě. Politicky to bohužel zabije stranu ČSSD a zřejmě to odrovná i Babiše, protože jeho voliči netouží po protiruské hejte. Stálo jim to za to?

My na Slovensku musíme být chytřejší. Ukažme Ruské federaci, že nenaběhne na vlnu nenávisti. Chceme mít přátelské vztahy a nebudeme skákat tak, jak chtějí západní tajné služby.

Robert Fico to dnes za Směr vyjádřil jasně: přestaňme slepě obviňovat Ruskou federaci. A přestaňme se podbízet západním mocnostem.

Právě pro takové pevné a principiálně postoje ve všech posledních průzkumech Robert Fico roste: ukazuje se, že Směr na rozdíl od jiných nikdy nebude zobat z ruky Američanům a nikdy neuhne ani ze svého respektu k Rusku.
Nikdy nebudeme taktizovat ani při testech, ani při ničem jiném - odmítáme pravicovou politiku koaličních stran, odmítáme povinné testování, odmítáme liberální agendu. Budeme bojovat za lidi, za Slovensko a za mír.

Zdravý rozum, přátelé. Nic víc netřeba. Vlastenectví a zdravý rozum. Mimochodem, toto je moje oblíbené tričko. A moje oblíbená mikina. krásný večer přeje

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)