Svátek má: Vít

Zprávy

Velikost textu:

Co kdyby jenom Rusko mělo vakcínu pro další mutaci viru?

Co kdyby jenom Rusko mělo vakcínu pro další mutaci viru?

Co kdyby jenom Rusko mělo vakcínu pro další mutaci viru? Odpověď je triviální, většina z nás by ji pravděpodobně nezískala, protože naše vládnoucí elita je v drtivé většině rusofobní.

Ilustrační foto
5. dubna 2021 - 11:30

Článek na webu Obserwatorpolityczny popisuje situaci v Polsku, ale některé podobnosti s naší zemí jsou opravdu náhodné….

Je známo, že virus Covid-19 mutuje a bude mutovat i v budoucnu. Jeho regionální mutace jsou běžné, máme britskou, jihoafrickou variantu, říká se o japonské verzi. Tyto zprávy jsou silně filtrovány podle mendia, ale dostupné vědecké znalosti, oznámení WHO a mnoho dostupných prohlášení politiků ukazují jednu věc - virus mutuje. To je možná nejzřetelnější dnes v Brazílii, kde je počet obětí děsivý kvůli „místní variabilitě“.

Boj proti epidemii vyžaduje mnoho složek, jednou z nich je očkování. Aby však takový boj měl smysl, je zapotřebí ještě něco jiného - jde o předvídání ještě horšího scénáře, než si dokážeme představit, a přípravu na něj. Neexistuje větší drzost a hrubost než vysvětlení našich politiků, že žádná země by se na takovou katastrofu nemohla připravit. Tchaj-wan mohl! Izrael mohl! Singapur mohl! Jižní Korea mohla! Vezměte prosím na vědomí, že mluvíme o zemích, které mají vysoce rozvinuté struktury civilní obrany (jinak nazývané, ale fungují v systému státních služeb). Naši politici nebyli schopni připravit zemi na rok, na naše vlastní chyby nebyli schopni připravit zemi na to, co máme nyní


V boji proti epidemii však musíme být především připraveni na to, co si ani neumíme představit. To znamená, že byste měli být schopni získat pomoc odkudkoli, kde by mohla být k dispozici. Pokud za to musíte zaplatit, musíte to udělat, protože v zemi stále existují peníze. Pokud jsou přijaty, je třeba zakoupit pomoc. Pokud se dnes my sami v důsledku politické hlouposti a rusofobie vylučujeme z okruhu příjemců ruských vakcín, znamená to, že vylučujeme možnost možné záchrany - jako by to bylo možné jen z té strany. Takovou hloupost si mohou dovolit jen lidé, kteří nemají ani destruktivní představivost.

Není bezdůvodné, že bohaté země západní Evropy chtějí ruskou vakcínu vyrábět doma, protože velmi dobře vědí, že to může být jeden nebo jediný způsob obrany proti dosud neznámé mutaci viru. Problém je v tom, že nevíte, co můžete očekávat, až na jednu věc - nebude to tím, že problém zmizí a nebude. Naopak to bude samozřejmě potlačeno a omezeno, ale virus v nás zůstane velmi dlouho. Bude všudypřítomný, neočekávaně se odhalí jako hrozba, se kterou bude nutné bojovat všemi metodami.

(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,oto:arch.)