Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Dánsko přitvrzuje: Migranti musí pracovat!

Dánsko přitvrzuje: Migranti musí pracovat!

V Německu migranti, ať už jsou to žadatelé o azyl, „uprchlíci“, „žadatelé o ochranu“ nebo ekonomičtí migranti, dostávají rozsáhlé portfolio sociálních výhod - aniž by museli zvednout ruku.

Mette Frederiksenové, dánská premiérka
9. září 2021 - 10:25

Toto je sociální houpací síť v „Germany“, o kterou mnoho migrantů usiluje a která jim poskytuje tolik peněz, že velkou část mohou poslat domů přes Western Union a další poskytovatele.

Německý daňový poplatník tak platí daně a cla, která jsou po něm požadována a kterými je jsou postaráno o různé rodiny v severní a střední Africe, na Blízkém a Středním východě, zatímco v Německu musí stále více důchodců sbírat lahve nebo rodiny s dětmi nemají peníze ani  na letní dovolenou, alespoň na týden odjet z domova.Dánská vláda Mette Frederiksenové zaujímá úplně jiný přístup. Primárním cílem s ohledem na migranty je umístit je na primární trh práce. Pokud se to nepodaří, mohou získat pomoc od státu. Ale pouze pokud na oplátku »pracují za tyto dary«, říká Frederiksenová.

„Může to být práce na pláži, kde sbíráte nedopalky nebo plast, nebo to může být pomoc při řešení různých úkolů ve společnosti,“ dodává její ministr práce Peter Hummelgaard.

Podle Frederiksenové je cílem opatření „zavést novou pracovní logiku, ve které budou lidé povinni přispívat a být užiteční. Příliš mnoho let člověk dělal mnoha lidem špatnou službu tím, že se na nic neptal, “ řekla Frederiksenová.

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)