Svátek má: Vít

Zprávy

Velikost textu:

EMA potvrzuje souvislost mezi vakcínami AstraZeneca a trombózou

EMA potvrzuje souvislost mezi vakcínami AstraZeneca a trombózou

Po týdnech nejistoty potvrdil vysoce postavený zástupce Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) souvislost mezi očkováním koronou vakcínou AstraZeneca a výskytem krevních sraženin (trombóz).

Ilustrační foto
7. dubna 2021 - 06:20

Berlín a Brusel si opravdu nenechají ujít žádnou další příležitost neustále poškozovat zbývající důvěru občanů v jejich politická rozhodnutí, pokud vůbec ještě existují. To, co platilo včera, již dnes neplatí. Ukázkou toho je boj o klasifikaci rizik vakcíny Astrazeneca.

Poté, co Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) několik dní před Velikonocemi - podruhé během několika týdnů - prohlásila oxfordskou vakcínu od britsko-švédské farmaceutické společnosti Astrazeneca za bezpečnou, najednou věří, že existuje příčinná souvislost mezi fatální a život ohrožující případy trombózy a předchozí očkování vakcínou. I když v tomto ohledu neexistovala žádná oficiální oficiální publikace, nikdo jiný než vedoucí oddělení očkování EMA Marco Cavaleri neučinil prohlášení.


Je „jasné“, že existuje „souvislost“, uvedl vedoucí oddělení očkování EMA Marco Cavaleri v rozhovoru pro noviny Il Messaggero zveřejněném v úterý: „Podle mého názoru nyní můžeme říci, že je jasné, že existuje v souvislosti s vakcínou, “ uvedl Cavaleri v rozhovoru pro italské noviny„ Il Messaggero “v souvislosti s trombózami po očkování vakcínou AstraZeneca. V rozhovoru naznačil, že EMA spojení oficiálně naváže „v příštích několika hodinách“.

Jak vakcína AstraZeneca spouští krevní sraženiny u očkovaných lidí, podle Cavalerise zatím není jasné. EMA naplánovala zkoušku vakcíny Astrazeneca na úterý až pátek tohoto týdne.

(rp,prvnizpravy.cz,politico,illmessaggero,foto:arch.)