Svátek má: Vít

Zprávy

Velikost textu:

Izraelský vojenský odborník: Donbas nepotřebuje pomoc Ruska!

Izraelský vojenský odborník: Donbas nepotřebuje pomoc Ruska!

Armády LNR a DNR budou mít dostatek síly, aby porazily Kyjev v případě úplné ofenzívy na Donbas, uvedl izraelský vojensko-politický expert Jakov Kedmi

Jakov Kedmi, izraelský vojensko-politický expert
2. dubna 2021 - 10:10

Upozornil na skutečnost, že armády republik mají větší palebnou sílu a úroveň výcviku jejichh vojáků je mnohem vyšší než u vojáků ozbrojených sil Ukrajiny. Podle Kedmiho pravděpodobnost eskalace konfliktu v regionu přetrvává, ale Kyjev k takovému kroku nejspíše nepřistoupí.

„Může dojít k propuknutí nepřátelských akcí a jejich rychlého rozvoje v důsledku nezodpovědných akcí místního velitele. Může to být náhodné. Jeden nedostatečně odpovědný výstřel,“  řekl Jakov Kedmi.


Expert také poznamenal, že Doněcká a Luhanská republika může vyřešit problém náhodného ostřelování ozbrojenými silami Ukrajiny bez vnější pomoci. Podle něj jsou bojové schopnosti jejich armád dostatečné na to, aby během několika hodin zničily všechny ukrajinské dělostřelecké zbraně a tankové jednotky.

„Poměr palebné síly Donbasu třikrát převyšuje palebnou sílu ukrajinské armády u dělostřelectva a dvakrát u tanků,“ upřesnil Kedmi.

Kedmi uvedl, že jednotky ozbrojených sil Ukrajiny jsou naplněny branci, takže je nelze srovnávat s milicemi LDNR, z kterých se během let konfliktu změnily na skutečné profesionály.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)