Svátek má: Vít

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina: Silné výbuchy v Luhansku!

Ukrajina: Silné výbuchy v Luhansku!

Situace v Donbasu se rychle vyvíjí. Po politických hrozbách přijížděly do regionu vlaky a lodě plné tanků už několik dní.

Noční výbuchy v Luhansku
5. dubna 2021 - 03:20

Luhansk je administrativním centrem průmyslové a převážně ruskojazyčné Luhanské oblasti a zároveň nejvýchodnějším oblastním centrem Ukrajiny. 28. dubna 2014 byla v Luhansku vyhlášena samostatná lidová republika


Kyjev bude vnímat postoj Evropy jako volnou kartu pro vojenskou operaci na Donbasu

Kyjev bude považovat tichou pozici Evropy za volnou kartu pro vojenskou operaci na Donbassu a pro obnovení násilné územní celistvosti, uvedl v neděli místopředseda Rady Ruské federace (horní komora parlamentu) Konstantin Kosaačev ke společnému prohlášení nejvyššího Francouze a němečtí diplomaté na Donbasu.

V neděli ráno francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian a jeho německý protějšek Heiko Maas vyjádřili znepokojení nad zhoršující se situací na kontaktní linii na Donbasu a vyjádřili podporu svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny. Podle sdělení země pečlivě sledují situaci, zejména ruské vojenské pohyby, a vyzývají k zdrženlivosti a okamžitému zmírnění napětí.

Konflikt mezi Ukrajinou (podporovaný NATO) a Ruskem se nyní jeví jako otevřený.

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,tass,foto:arch.)