Svátek má: Vít

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinské UAV shodilo bombu na Aleksandrovskoje, zemřelo dítě

Ukrajinské UAV shodilo bombu na Aleksandrovskoje, zemřelo dítě

Toto bylo oznámeno 3. dubna na policejní oddělení lidové policie DPR. Podle armády se tragédie odehrála ve vesnici Aleksandrovskoje nedaleko města Jenakievo.

Ilustrační foto
4. dubna 2021 - 06:20

Uvádí se, že bomba zasáhla nádvoří obytné budovy, kde se v té chvíli nacházeli lidé. Dítě zemřelo na místě a zraněna byla také starší žena.

„Dítě narozené v roce 2016 zemřelo, místní obyvatelka narozená v roce 1954 byla zraněna různého stupně závažnosti a byla převezena do nemocnice, kde jí byla poskytnuta veškerá nezbytná lékařská péče,“ cituje text prohlášení agentura DAN.

Důvodem tohoto incidentu v UNM bylo vyhození munice z ukrajinského dronu. Všechny okolnosti tohoto válečného zločinu jsou v současné době vyšetřovány.


V Doněcku vyzvali zástupce zvláštní monitorovací mise OBSE (SMM), aby zaznamenali úder způsobený ozbrojenými silami Ukrajiny, a aby od ukrajinské strany požadovali podrobné prošetření této skutečnosti za účelem identifikace pachatelů a postavit je před soud.

Vojenské oddělení republiky uvedlo, že se jedná o druhý případ úmrtí civilisty v DPR z ostřelování kyjevskými bezpečnostními silami v posledních týdnech, kdy se situace na kontaktní linii na Donbasu vyhrotila.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)